Zobacz ceny

Umów wizytę

Punkt pobrań krwi, moczu, kału Warszawa Wola

Pacjentom korzystającym z usług naszego centrum medycznego FabMed w Warszawie proponujemy badania laboratoryjne w atrakcyjnych cenach, które bardzo często są wymagane do kompleksowej diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Oferta naszego punktu pobrań to bardzo szeroki wybór badań podstawowych i specjalistycznych dostępnych bez skierowania. 

Punkt pobrań – zakres usług

Oferujemy pełny zakres badań diagnostycznych wykonywanych przez doświadczony personel. W naszym punkcie pobrań krwi Pacjenci mogą liczyć na profesjonalną i przyjazną obsługę. Materiał do badania pobierany jest w komfortowych warunkach z zapewnieniem prywatności. Wyniki badań dostępne są online, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Badania krwi

Laboratoryjne badanie krwi to podstawowy sposób kontrolowania swojego zdrowia. Wyniki badań krwi stanowią nieocenioną pomoc dla lekarza w diagnozowaniu i monitorowaniu postępów leczenia. Najbardziej podstawowym badaniem krwi jest morfologia, która pozwala już na wczesnym etapie wykryć wiele schorzeń. Morfologia krwi obejmuje m.in. ocenę składowych krwi, takich jak ilość czerwonych i białych krwinek oraz płytek krwi. Do podstawowych badań krwi należy również ocena stanu zapalanego i czynników hematologicznych, czyli m.in. OB, CRP, APTT, fibrynogen, PT(INR), D-dimer, lipidogram, próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP), kreatynina, poziom glukozy. Często wykonuje się również badania pomocne w ocenie stanu odżywienia – elektrolity (Na, K), żelazo, magnez, IgG całkowite. Na płatne badania z krwi nie ma potrzeby posiadania skierowania czy wcześniejszego umawiania się na wizytę i oczekiwania w kolejce. 

Jak przygotować się do badania krwi?

Większość badań wykonywanych z krwi wymaga wcześniejszego przygotowania. 

dr n. med. Robert Staniszewski - specjalista alergologii i pulmonologii

Dr n. med. Robert Staniszewski

Zdaniem lekarza z FabMed

Zaleca się, aby przed pobraniem krwi być na czczo, czyli 12 godzin od ostatniego posiłku, który powinien być lekkostrawny. Rano przed badaniem można wypić szklankę wody niegazowanej. Ponadto dwie doby przed pobraniem materiału należy unikać wysiłku fizycznego oraz spożywania alkoholu - mówi diagnosta z FabMed

Badania moczu

Badanie ogólne moczu, obok morfologii krwi, jest jednym z podstawowych badań, które dostarcza wielu cennych informacji na temat funkcjonowania nerek, układu moczowego, a także całego organizmu. Stanowi ono obowiązkowy element wczesnej diagnostyki. Na badanie moczu składają się: analiza chemiczna, fizyczna i badanie mikroskopowe moczu. 

Jak przygotować się do badania moczu?

Do badania moczu potrzebna jest poranna próbka moczu z tzw. środkowego strumienia. Mocz należy zebrać do specjalnego jednorazowego pojemnika i dostarczyć go jak najszybciej do punktu pobrań (próbka powinna trafić do laboratorium w ciągu dwóch godzin od pobrania). Jeśli nie mamy takiej możliwości, pojemnik z moczem możemy przechowywać przez kilka godzin w lodówce. Przed pobraniem próbki moczu należy dokładnie umyć ręce oraz okolice ujścia cewki moczowej, aby nie zanieczyścić zebranego materiału. 

Badanie kału

Podczas analizy próbki kału poszukuje się pasożytów (owsiki, glista, tasiemiec) oraz ich jaj. W badanej próbce kału można określić również obecność krwi. Badanie kału zalecane jest w sytuacjach podejrzenia chorób pasożytniczych, bakteryjnych, chorób trzustki, wrzodów, żołądka, nowotworu jelita grubego. Jest to również obowiązkowe badanie, które należy wykonać przed podjęciem pracy w branży gastronomicznej. 

Jak przygotować się do badania kału?

Przed pobraniem materiału trzeba zaopatrzyć się w jednorazowy specjalny pojemnik na kał. Za pomocą łopatki należy pobrać materiał z różnych miejsc z tej samej porcji kału. Pobrany do badania materiał powinien mieć wielkość orzecha włoskiego. Próbkę należy podpisać i jak najszybciej dostarczyć do laboratorium. 

Pakiety badań

Oprócz podstawowych badań laboratoryjnych w naszym Punkcie Pobrań FabMed w Warszawie oferujemy naszym Pacjentom atrakcyjne pakiet badań laboratoryjnych, które pozwalają na oszczędności nawet do kilkudziesięciu złotych. Badania w pakietach są tak dobrane, aby umożliwić dokonanie prawidłowej oceny funkcjonowania narządu lub grupy narządów.

Pakiet badań dostępne w Punkcie Pobrań FabMed:
 

 • Pakiet Profilaktyczny
 • Pakiet Dziecko
 • Pakiet Nastolatek
 • Pakiet Kobieta
 • Pakiet Mężczyzna
 • Pakiet Sportowy
 • Pakiet Hormonalny
 • Pakiet Tarczyca
 • Pakiet Antykoncepcja
 • Pakiet Menopauza
 • Pakiet Anty Stres
 • Pakiet Ciąża
 • Pakiet Niepłodność
 • Pakiet Alergia
 • Pakiet Żywienie
 • Pakiet Witamina
 • Pakiet Vege
 • Pakiet Glukoza i Laktoza
 • Pakiet Jelitowy
 • Pakiet Intymny 

Punkt pobrań krwi, moczu i kału – najważniejsze pytania

Czy potrzebne jest skierowanie do badań wykonywanych prywatnie w naszym punkcie pobrań w Warszawie?

Większość badań można wykonać bez skierowania od lekarza. Na niektóre badania, np. z zakresu genetyki człowieka wymagane jest skierowanie i podpisanie przez pacjenta deklaracji świadomej zgody na ich wykonanie. 

Czy na badania laboratoryjne trzeba się umawiać?

Na badania diagnostyczne nie trzeba się wcześniej umawiać. Istnieje jednak możliwość umówienia się na konkretną godzinę. 

Jaki jest czas realizacji badań?

Czas oczekiwania na wyniki uzależniony jest od rodzaju badania. Dla większości badań podstawowych czas ten wynosi około 1. dnia roboczego.