Zobacz ceny

Umów wizytę

Prywatny dermatolog Warszawa Wola

W poradni specjalistycznej FabMed Warszawa Wola można umówić się na prywatne konsultacje u dermatologów. Gwarantujemy nowoczesne metody leczenia chorób skóry z wykorzystaniem najnowszej generacji urządzeń. Krótkie terminy, brak kolejek, atrakcyjne ceny porad dermatologicznych, wykwalifikowana kadra specjalistów powodują, że jesteśmy wysoko oceniani i polecani przez pacjentów z Warszawy. 

Wizyta u dermatologa – zakres usług

W naszej poradni dermatologicznej zajmujemy się:  

 • diagnostyką i leczeniem chorób skóry i błon śluzowych;
 • oceną charakteru znamion skórnych i kwalifikacją do leczenia;
 • przeprowadzaniem zabiegów usuwania znamion i zmian skórnych, pozostających w zakresie dermatochirurgii ambulatoryjnej;
 • profilaktyką chorób nowotworowych skóry;
 • leczeniem łuszczycy;
 • leczeniem atopowego zapalenia skóry;
 • wykonywaniem badań dermatoskopowych;
 • zlecaniem badań dodatkowych oraz interpretacją ich wyników.

Kiedy należy udać się do lekarza dermatologa?

Lista dolegliwości, które mogą być wskazaniem do wizyty u dermatologa jest bardzo obszerna. 

 • znamiona i zmiany na skórze (pieprzyki na skórze należy uważnie obserwować, czy nie zmieniają one swojego kształtu lub koloru. Kiedy zauważymy niepokojące zniekształcenia, należy jak najszybciej zgłosić się do dermatologa na badanie dermatoskopowe, pozwalające odróżnić zwykłe, niegroźne znamiona barwnikowe od znamion niebezpiecznych. Na badanie znamion lub ich usunięcie można umówić się także wtedy, kiedy nasze pieprzyki przeszkadzają nam ze względów estetycznych. Ponadto na profilaktyczne badania skóry powinny zgłaszać się osoby o jasnej karnacji, posiadające piegi i liczne znamiona na skórze, osoby, które w miesiącach letnich doznały poparzeń słonecznych oraz są obciążone genetycznie (w rodzinie występował czerniak);
 • krosty na twarzy, trądzik – trądzik to poważna przypadłość, którą powinien zająć się lekarz dermatolog. Specjalista oceni stan skóry i w zależności od nasilenia zmian oraz ich rodzaju dobierze odpowiednie leczenie, na które zwykle składają się leki miejscowe, jak i te do stosowania ogólnego;
 • łupież i nadmierne wypadanie włosów;
 • uporczywe swędzenie skóry;
 • nadmierna suchość skóry;
 • łuszczenie się skóry;
 • zaczerwienienia na skórze;
 • łamliwość paznokci oraz przebarwienia. 

Chorób dermatologicznych jest wiele i każda z nich wymaga właściwej diagnozy w celu dobrania odpowiedniego sposobu leczenia. Niezależnie od objawów, jakie u siebie obserwujemy, nie należy się ich wstydzić ani krępować. Rolą lekarza dermatologa jest pomóc Pacjentowi w rozwiązaniu jego problemu. 

Jak przebiega wizyta w gabinecie dermatologicznym?

Konsultacja dermatologiczna zaczyna się od wywiadu medycznego. Na podstawie dokładnego wywiadu z Pacjentem lekarz może się dowiedzieć więcej o problemie ze skórą, włosami czy paznokciami, ustalić jego przyczyny, co pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia. Ważną rolę podczas wizyty w gabinecie dermatologicznym odgrywa badanie dermatoskopowe. Specjalistyczny przyrząd umożliwia lekarzowi obejrzenie skóry w dużym powiększeniu. Za pomocą dermatoskopu specjalista zyskuje możliwość obejrzenia struktury i barwy naskórka, a także granicy skórno-naskórkowej i warstwy brodawkowatej skóry właściwej, co nie jest możliwe do zobaczenia ,,gołym okiem”. 

dr n. med. Robert Staniszewski - specjalista alergologii i pulmonologii

Dr n. med. Robert Staniszewski

Zdaniem lekarza z FabMed

Badanie dermatoskopowe nie jest bolesne, trwa kilka minut. Pozwala wykryć czerniaka we wczesnym stadium, wtedy kiedy można go wyleczyć - mówi dermatolog z FabMed

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów, paznokci, błon śluzowych. Rolą dermatologa jest ocena, czy ewentualne zmiany mają swoje źródło w wadliwym funkcjonowaniu skóry, czy też są następstwem chorób wewnętrznych, takich jak zaburzenia hormonalne, nowotwory, alergie, choroby zakaźne, a nawet choroby weneryczne. Powiązane z dermatologią dyscypliny medyczne to m.in. kosmetologia i wenerologia.

Jakie choroby diagnozuje dermatolog?

Najpowszechniejsze choroby, których diagnozowaniem zajmuje się dermatolog, to m.in. trądzik i wszystkie jego odmiany, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybica, nowotwory skóry (czerniak), bielactwo, łysienie, łupież, egzema, rumień, opryszczka, uczulenia na słońce, ostuda, wirusowe choroby skórne objawiające się zwykle różnego typu naroślami na skórze: brodawkami czy kłykcinami.

Jakie badania wykonuje dermatolog?

Dermatolog w pierwszej kolejności przygląda się zmianom skórnym. W przypadku znamion i pieprzyków ogląda wybrany fragment skóry w przybliżeniu za pomocą dermatoskopu. Jeśli występują niepokojące zmian barwnikowych, zleca biopsję w celu poddania wycinka analizie histopatologicznej. Jeżeli istnieje podejrzenie, że za daną chorobę mogą odpowiadać bakterie, może zlecić wymaz ze skóry, a w przypadku grzybicy – badanie mikrobiologiczne. W przypadku podejrzenia, że trądzik ma podłoże hormonalne, dermatolog zwykle prosi pacjenta o wykonanie badań hormonalnych, a gdy zmiany skórne mogą mieć charakter alergiczny, kieruje na testy alergiczne lub bezpośrednio do alergologa.

Jeśli szukają Państwo dobrego dermatologa w Warszawie, to zapraszamy do poradni specjalistycznej FabMed. 

Prywatna wizyta u dermatologa – najważniejsze pytania

Czy do dermatologa potrzebne jest skierowanie?

Aby umówić się na prywatną konsultację u dermatologa, nie potrzeba skierowania. Zapisu do dermatologa pacjent może dokonać osobiście lub telefonicznie. 

Czy dermatolog prywatnie może wypisać zwolnienie?

Specjalista dermatolog może wypisać zwolnienie L4. Zaświadczenie lekarskie wystawia się z powodu choroby lub czasowej niezdolności pracownika do wykonywania swoich obowiązków. 

Jak przygotować się do wizyty u dermatologa?

Wizyta u dermatologa nie wymaga specjalnych przygotowań. Jeśli problem dotyczy skóry twarzy, postarajmy się na wizytę nie nakładać makijażu ani żadnych kosmetyków, które mogą wpłynąć na ocenę stanu skóry. Gdy celem wizyty u dermatologa jest badanie znamion oraz pieprzyków znajdujących się na ciele, warto w tym dniu założyć luźne i wygodne ubrania, by móc swobodnie się rozebrać. 

Ile kosztuje prywatna wizyta u dermatologa w klinice FabMed w Warszawie na Woli?

Ceny wizyt prywatnych u dermatologa podane są w naszym cenniku