Zobacz ceny

Umów wizytę

Prywatny pediatra Warszawa Wola

W poradni lekarskiej FabMed na warszawskiej Woli oferujemy kompleksową opiekę pediatryczną dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Poza konsultacjami pediatrycznymi oferujemy badania laboratoryjne i porady dotyczące rozwoju dziecka. Gwarantujemy naszym małym Pacjentom i ich rodzicom najwyższą jakość opieki medycznej oraz dogodne i krótkie terminy oczekiwania na wizytę. W ramach opieki pediatrycznej nasi lekarze realizują także wizyty domowe.

Wizyta u pediatry – zakres usług

Z myślą o najmłodszych Pacjentach uruchomiliśmy konsultacje u lekarza dziecięcego.

Usługi pediatryczne oferowane przez naszą prywatną przychodnię: 

 • opieka lekarska nad dziećmi od 0 do 18. roku życia;
 • wizyty patronażowe noworodków;
 • przeprowadzanie bilansów dzieci zdrowych;
 • kwalifikacja i przeprowadzanie szczepień obowiązkowych oraz dodatkowych;
 • diagnostyka i leczenie chorób infekcyjnych;
 • diagnostyka i leczenie chorób przewlekłych;
 • zlecanie i interpretacja badań diagnostycznych;
 • wizyty domowe.

Kiedy udać się do lekarza dziecięcego?

Do lekarza o specjalizacji pediatra należy udać się, gdy zaobserwujemy u dziecka:

 • podwyższoną temperaturę ciała;
 • katar, kaszel, zaczerwienione gardło;
 • nadmierną płaczliwość;
 • biegunki, zaparcia, wymioty;
 • wysypki, zmiany skórne;
 • uporczywe kolki, które wykazują objawy nietolerancji pokarmowych;
 • symptomy uczulenia, alergii;
 • nadmierną senność, osowiałość; 
 • trudności w koncentracji 
 • brak reakcji na bodźce zewnętrzne (gesty, mimikę, głos);
 • brak apetytu;
 • problemy ze snem;
 • że stan zdrowia po przyjmowanych lekach nie uległ poprawie. 

Do pediatry należy także zgłaszać się na regularne badania kontrolne, podczas których lekarz dziecięcy bada stan ogólny dziecka, mierzy je i waży, a także podejmuje decyzje o szczepieniu. 

Jak przebiega pierwsza wizyta u pediatry?

Zakładając, że nasze dziecko urodziło się zdrowe, pierwsza wizyta u specjalisty pediatrii powinna odbyć się między 4. a 6. tygodniem życia dziecka. Podczas pierwszej wizyty w poradni pediatrycznej dziecko jest mierzone i ważone. Zwykle na tej wizycie lekarz dokonuje również pomiarów obwodu główki oraz oceny ciemiączek. Ponadto pediatra przeprowadza wywiad z matką, ocenia rozwój fizyczny i neurologiczny dziecka oraz jego stan zdrowia, a jeśli dostrzeże jakieś nieprawidłowości, kieruje dziecko na dalsze badania lub do specjalisty. 

Kto to jest i czym zajmuje się pediatra?

Pediatra jest specjalistą zajmującym się rozpoznawaniem i leczeniem chorób dziecięcych, wad wrodzonych oraz schorzeń wieku rozwojowego od pierwszych chwil życia dziecka aż do osiągnięcia przez nie pełnoletności, czyli do 18. roku życia. Pediatra dziecięcy posiada wiedzę w zakresie rozwoju dzieci i młodzieży, wie, jakie kroki podjąć w celu eliminacji różnego rodzaju schorzeń, wykrywa wszelkie nieprawidłowości w rozwoju dziecka, a także prowadzi konsultacje w zakresie szczepień. Ważnym zadaniem lekarza pediatrii jest udzielanie porad rodzicom dotyczących właściwej opieki nad niemowlętami i dziećmi oraz profilaktyki chorób, które najczęściej dotykają małych pacjentów.

Wizyty patronażowe noworodków

Po porodzie świeżo upieczeni rodzice mogą zdecydować się na tzw. wizyty patronażowe noworodków, które polegają na odwiedzinach położnej lub pediatry po narodzinach dziecka w jego domu. W czasie trwania domowej wizyty pediatra oceni stan zdrowia dziecka i matki. Służy także radą i pomocą w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. Pediatryczne wizyty domowe nie narażają dziecko na stres związany z wizytą w przychodni. 

Bilans dzieci zdrowych

Bilans zdrowia dziecka to badania lekarskie obowiązkowe dla każdego dziecka. Wykonuje się je w celu wykrycia ewentualnych zaburzeń dziecka w rozwoju. Badania bilansowe dzieci są również bardzo ważne dla rodziców – w trakcie takiej wizyty mogą oni zapytać pediatrę o wszystko, co ich niepokoi w rozwoju i zachowaniu pociechy. 

Doktor Magdalena Fołtyn specjalista pediatra w FabMed Warszawa

dr Magdalena Fołtyn

Zdaniem lekarza z FabMed

Pierwszy bilans dziecko przechodzi w okresie noworodkowym, czyli zaraz po urodzeniu. Kolejne bilanse wykonuje się w 2, 4, 6, 10, 14 i 18. roku życia - mówi lek. Magdalena Fołtyn, pediatra z FabMed

Diagnostyka i leczenie chorób infekcyjnych oraz przewlekłych u dzieci?

Wizyta w gabinecie pediatrycznym konieczna jest również wtedy, kiedy istnieje podejrzenie choroby infekcyjnej lub przewlekłej u dziecka. Najczęściej występującymi chorobami wieku dziecięcego są: przeziębienie, zapalenie ucha, grypa, tzw. trzydniówka wywołana przez wirusy HHV6 i HHV7, zapalenie oskrzeli, ospa wietrzna, mononukleoza zakaźna, biegunka rotawirusowa. Do chorób przewlekłych okresu dziecięcego zaliczają się: uczulenia, alergie, wady postawy, astma, przewlekły nieżyt oskrzeli, choroby serca, choroby nerek i układu moczowego, schorzenia skóry, nerwice, choroby nowotworowe. 

Wizyta u lekarza pediatry – najważniejsze pytania

Jak przygotować się na wizytę u pediatry?

Na wizytę u pediatry należy zabrać Książeczkę Zdrowia Dziecka, dokumentację medyczną, a w przypadku noworodków i niemowląt kartę przebiegu ciąży i porodu. Jeśli pacjentem jest niemowlę, warto mieć przy sobie pieluszkę na wymianę, butelkę z pokarmem, smoczek i ulubioną zabawkę, aby maluchowi zająć uwagę podczas oczekiwania na poradę u pediatry. 

Jak często należy odwiedzać pediatrę?

Lekarza dziecięcego należy odwiedzać zgodnie z harmonogramem wizyt kontrolnych i kwalifikujących go do szczepienia. Do pediatry należy udać się również wtedy, kiedy dziecko jest chore lub po zakończonym leczeniu antybiotykami. Niezwykle ważne jest, aby regularnie odwiedzać pediatrę w ciągu pierwszego roku życia. W tym czasie mogą zostać podjęte środki zapobiegawcze, które wpłyną na całe jego życie. Lekarz może zauważyć nawet drobne odchylenia i wysłać dziecko do innych specjalistów, by zapobiec ewentualnym przyszłym problemom.

Ile kosztuje prywatna wizyta u pediatry w przychodni FabMed w Warszawie na Woli?

W celu poznania ceny prywatnej wizyty u pediatry w naszej placówce zachęcamy do zapoznania się z cennikiem usług medycznych.

Czy można umówić wizytę domową lekarza pediatry?

Jak najbardziej. W klinice FabMed oferujemy możliwość umówienia wizyty domowej lekarza pediatry. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją. Umówioną wizytę można przedpłacić przelewem na nasze konto lub gotówką osobiście w klinice. Można także dokonać zapłaty gotówką bezpośrednio podczas wizyty lekarza. Szczegóły dotyczące cen domowych wizyt pediatry znajdziecie Państwo w naszym cenniku usług medycznych.