Nasi lekarze endokrynolodzy

Lek. Jolanta Teresa Łęcka

endokrynolog, ginekolog, położnik

Zobacz ceny

Umów wizytę

Prywatny endokrynolog Warszawa Wola

W centrum medycznym FabMed w Warszawie oferujemy prywatne konsultacje endokrynologiczne, a także kompleksową diagnostykę i leczenie. Nasz zespół endokrynologów tworzą najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie, którzy dbają o bezpieczeństwo Pacjentów i najwyższy poziom usług. Oprócz konsultacji u endokrynologa oferujemy również możliwość wykonania badań USG, m.in. USG tarczycy oraz pełen zakres badań laboratoryjnych, które składają się na kompleksową diagnostykę. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę oraz krótkie terminy oczekiwania na wizytę u endokrynologa

Wizyta u endokrynologa – zakres usług

W naszej prywatnej przychodni lekarze endokrynolodzy zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego, w tym:

 • chorób tarczycy;
 • chorób nadnerczy;
 • zaburzeń czynności hormonalnej narządów płciowych;
 • chorób przysadki. 

Dodatkowo: 

 • wystawiają zaświadczenia lekarskie w zakresie kompetencji lekarza endokrynologa;
 • w razie potrzeby zlecają pacjentowi wykonanie dodatkowych badań.

Kiedy udać się do endokrynologa?

Głównymi wskazaniami do konsultacji endokrynologicznej są:

 • złe samopoczucie, zmęczenie, rozdrażnienie;
 • nadmierna senność lub pobudliwość;
 • otyłość lub spadek wagi ciała;
 • uczucie duszności;
 • sucha i zimna skóra;
 • bóle i skurcze mięśni;
 • nadmierna potliwość;
 • biegunki;
 • trądzik;
 • wypadanie włosów;
 • zaburzenia miesiączkowania;
 • problemy z zajściem w ciążę;
 • uderzenia gorąca;
 • obniżenie libido;
 • powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn.

Jakie badania wykonać przed wizytą u endokrynologa?

Przed pierwszą wizytą u endokrynologa należy wykonać podstawowe badania z krwi, takie jak morfologia, badanie poziomu cukru, lipidogram, poziom magnezu, żelaza oraz TSH. Do listy wymienionych badań lekarz może dodać badania hormonalne (FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG) oraz badanie poziomu witaminy D3. Wymienione badania pacjenci wykonają w Punkcie Pobrań FabMed w Warszawie.  

Jak przebiega wizyta w prywatnym gabinecie endokrynologicznym?

Na prywatną wizytę do endokrynologa nie jest potrzebne skierowanie. Zapisy do specjalisty endokrynologa prowadzone są telefonicznie. Wizyta zwykle rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Lekarz podczas konsultacji pyta o dolegliwości, przebyte choroby, a także aktualne wyniki badań, które są podstawą do postawienia trafnej diagnozy i przepisania odpowiednich leków. Jeśli jest to konieczne, lekarz może zlecić dodatkowe badania do wykonania (np. badanie USG). 

Czym zajmuje się endokrynolog?

Endokrynolog jest specjalistą w zakresie leczenia schorzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego – zarówno chorób spowodowanych zaburzeniami w funkcjonowaniu tych gruczołów, jak i produkowanymi przez nie hormonami. Gruczoły tego układu to: tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza, szyszynka, podwzgórze, grasica, jądra i jajniki. 

Jakie choroby może zdiagnozować lekarz endokrynolog?

Lekarz endokrynolog pomoże w zdiagnozowaniu:

 

Choroby tarczycy

Lek. Jolanta Teresa Łęcka - specjalista w zakresie endokrynologii, ginekologii i położnictwa

Lek. Jolanta Teresa Łęcka

Zdaniem lekarza z FabMed

Choroby tarczycy są najczęściej rozpoznawanymi chorobami wydzielania wewnętrznego. Każda choroba tarczycy może objawiać się powiększeniem tego gruczołu, czyli wole. W przypadku nadmiernego wydzielania hormonu tarczycy mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy - wyjaśnia lek. Jolanta Teresa Łęcka, endokrynolog i ginekolog z kliniki FabMed.

Do najczęstszych przyczyn nadczynności tarczycy zalicza się: chorobę Gravesa i Basedowa, guzki tarczycy (wole guzkowe), choroby zapalne tarczycy. W celu potwierdzenia nadczynności tarczycy konieczne jest wykonanie badań hormonalnych i konsultacja u endokrynologa, który potwierdzi lub wykluczy chorobę. W przypadku rozpoznania nadczynności tarczycy lekarz będzie starał się ustalić jej przyczynę, co ma istotne znaczenie przy dalszym planowaniu leczenia. 

Niedoczynność tarczycy powoduje niedobór hormonów tarczycy. Najczęstszymi przyczynami niedoczynności tarczycy są: przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, czyli choroba Hashimoto, wycięcie tarczycy, napromienianie okolicy szyi w wyniku choroby nowotworowej, przebyte leczenie jodem radioaktywnym. 

Choroby przysadki mózgowej

Choroby przysadki mózgowej charakteryzują się nadmiarem lub niedoborem jednego lub kilku hormonów przez nią wytwarzanych. Najczęściej występującym schorzeniem tego gruczołu są guzy przysadki mózgowej. Większość guzów jest niezłośliwa, jednak powodują one nadmierne wytwarzanie poszczególnych hormonów, co spowalnia produkcję innych i powoduje ucisk na sąsiadujące tkanki. W przypadku wykrycia gruczolaka należy ocenić jego aktywność wydzielniczą i od tego uzależnić leczenie. Do innych często spotykanych zaburzeń czynności przysadki mózgowej zaliczają się: niedobór hormonu wzrostu, niedoczynność przysadki mózgowej i hiperprolaktynemia

Wizyta u endokrynologa – najważniejsze pytania

Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa?

Na pierwszą wizytę u endokrynologa, oprócz zgromadzonych wcześniej badań, warto przygotować dokumentację medyczną lub wypisy ze szpitala (o ile pacjent takie posiada). Można też spisać sobie wszystkie niepokojące objawy oraz listę leków, które przyjmujemy. 

Jakie są terminy do prywatnego endokrynologa w Warszawie?

Na wizytę u endokrynologa w ramach NFZ zwykle bardzo długo się czeka. Pacjenci, którzy nie chcą lub z różnych powodów nie powinni tyle czekać, mogą udać się do poradni endokrynologicznej prywatnie. Na wizytę w takiej placówce czeka się krócej niż na NFZ.

Ile kosztuje prywatna wizyta u specjalisty endokrynologa w Warszawie?

Aktualne ceny konsultacji endokrynologicznej podane są w cenniku na naszej stronie. 

Czy na prywatną wizytę u endokrynologa potrzebne jest skierowanie?

Do endokrynologa w naszej prywatnej przychodni lekarskiej nie potrzeba skierowania.