Zobacz ceny

Umów wizytę

Prywatny internista Warszawa Wola

W naszej prywatnej przychodni FabMed, znajdującej się w Warszawie w dzielnicy Wola, oferujemy naszym pacjentom konsultacje u internisty, zwanego inaczej lekarzem rodzinnym. Korzystający z naszych usług Pacjenci, mogą liczyć na pomoc doświadczonych lekarzy specjalizujących się w leczeniu chorób wewnętrznych. Przyjazna obsługa i indywidualne podejście to cechy, które nas wyróżniają. U nas wybiorą Państwo dogodny termin wizyty, bez konieczności długiego czekania w kolejkach. 

Zapraszamy do naszych internistów na wizyty prywatne w atrakcyjnych cenach. 

Wizyta u internisty – zakres usług

W naszej przychodni medycznej interniści zajmują się: 

 • diagnostyką i leczeniem chorób infekcyjnych;
 • diagnostyką i leczeniem chorób przewlekłych;
 • długofalową opieką nad osobami chorymi przewlekle;
 • zlecaniem i interpretacją dodatkowych badań diagnostycznych;
 • kwalifikacją do dodatkowych szczepień;
 • wystawianiem zaświadczeń lekarskich w zakresie kompetencji lekarza chorób wewnętrznych.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego (internisty)?

Do tego specjalisty należy udać się, gdy podejrzewamy infekcję lub obserwujemy różne niepokojące dolegliwości związane z układem oddechowym, krążeniowym, moczowym, pokarmowym, mięśniowym czy układem ruchu. 

dr n. med. Robert Staniszewski - specjalista alergologii i pulmonologii

Dr n. med. Robert Staniszewski

Zdaniem lekarza z FabMed

Ponieważ internista dokonuje całościowej oceny stanu zdrowia Pacjenta, konsultacja z nim może być niezbędna również wtedy, gdy mimo leczenia u innego specjalisty, uciążliwe objawy nie ustępują. Często pod opieką internisty znajdują się Pacjenci z wieloma różnymi schorzeniami - mówi internista z FabMed

Jakie uprawnienia posiada lekarz internista?

Lekarz specjalizacji internista nie tylko może skierować pacjentów do specjalistów, ale także do szpitala. Ponadto lekarz rodzinny:

 • kieruje na badania (krwi, moczu, OB, EKG, RTG, gastroskopia, kolonoskopia itd);
 • kieruje na rehabilitację i zabiegi;
 • wypisuje zwolnienia, recepty. 

Jak wygląda prywatna wizyta u internisty w FabMed?

Lekarz rodzinny w ramach prywatnej wizyty przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem, zapyta o objawy i przyjmowane leki, zbada go, zleci dodatkowe badania i ustali rozpoznanie. W razie trudności z ustaleniem choroby lub jej ciężkiego przebiegu skieruje Pacjenta do odpowiedniego specjalisty lub od razu do szpitala. Lekarz internista może także zlecić badania profilaktyczne, przeprowadzić kwalifikację do szczepienia, a także wydać zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. 

Kim jest internista i czym się zajmuje?

Internista, to inaczej lekarz rodzinny (ogólny), zwany także lekarzem pierwszego kontaktu. Zajmuje się on diagnozowaniem i leczeniem schorzeń narządów wewnętrznych. Specjalizacja internistów jest dość szeroka. To właśnie zwykle lekarz ogólny ma pierwszy kontakt z Pacjentem, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pod jego opiekę trafiają Pacjenci z różnymi schorzeniami. Może on zlecić badania diagnostyczne i na ich podstawie skierować do innego specjalisty – np. kardiologa, endokrynologa, dermatologa czy pulmonologa. Podczas wizyty u internisty lekarz może np. zmierzyć ciśnienie krwi, wykonać badanie ucha czy dokonać ogólnej oceny stanu zdrowia organizmu. 

Jakie choroby może zdiagnozować lekarz pierwszego kontaktu?

Konsultacja u internisty może pomóc w zdiagnozowaniu:
 

 1. chorób związanych z układem oddechowym (astma, gruźlica, zakażenia dróg oddechowych, zapalenie płuc, niewydolność oddechowa itd.); 
 2. chorób serca i układu krążenia (nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, zakrzepica, miażdżyca, zaburzenia rytmu serca itd.);
 3. chorób układu pokarmowego (wrzody, refluks, zapalenie trzustki, choroby jelit, choroby wątroby itd.);
 4. chorób układu moczowego (zapalenie pęcherza moczowego, kamica nerek itd.);
 5. cukrzycy (stopa cukrzycowa, różne typu cukrzycy);
 6. chorób układu kostno-stawowego (osteoporoza, zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów itd.);
 7. chorób układu krwiotwórczego (niedokrwistość, nowotwory krwi);
 8. chorób układu dokrewnego (nadczynność i niedoczynność tarczycy, przysadki i nadnerczy, choroba Hashimoto itd).

Wizyta prywatna u lekarza rodzinnego – najważniejsze pytania

Jak się przygotować do wizyty u internisty?

Przed prywatną wizytą u lekarza rodzinnego warto ustalić swoje dolegliwości oraz to, jak długo się one utrzymują. Na pierwszą wizytę dobrze jest przygotować dokumentację medyczną (wyniki badań, wypisy ze szpitala, zdjęcia rentgenowskie i wszystkie inne dokumenty związane z przebiegiem leczenia), a także listę przyjmowanych leków, dzięki czemu lekarz uniknie sytuacji podawania Pacjentowi dwa razy tego samego leku lub środków, które na niego nie działają.

Jak umówić się na prywatną wizytę do internisty?

Zapisy do internisty prowadzimy telefonicznie lub osobiście w poradni lekarskiej FabMed na warszawskiej Woli. Nasze recepcjonistki medyczne wybiorą dla Państwa dogodny termin wizyty. 

Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza chorób wewnętrznych?

W celu poznania ceny wizyty prywatnej u internisty odsyłamy do naszego cennika usług medycznych.